“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”

Tarih: Şubat 4, 2019

İçişleri Bakanlığı, 2019’u ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ İlan Etti

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, 2019’u ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan ettiklerini ve sene boyu sürdürülecek kampanya yapılmasını kararlaştırdıklarını açıkladı.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman SOYLU, 2019’u ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan ettiklerini ve sene boyu sürdürülecek kampanya yapılmasını kararlaştırdıklarını açıkladı. Soylu, “İlk adımı 6 Şubat’ta 12.00 ile 13.30 saatleri arasında tüm illerimizde eş zamanlı olarak atıyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı yazılı açıklamada, yılda yaklaşık 7 bin 400 kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini, 300 bin kişinin de yaralandığını kaydetti. Bu kapsamda birçok uygulama gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Soylu, trafik kazalarını azaltabilmek ve farkındalık oluşturabilmek adına ciddi gayret içinde olduklarını vurguladı. 

Bakanlık tarafından ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla 2019’un, ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edildiğini ve sene boyu sürdürülecek kampanya yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Soylu, şunları kaydetti:  

“İlk adımını 6 Şubat’ta 12.00- 13.30 saatleri arasında tüm illerimizde eş zamanlı olarak atıyoruz. 81 ilimizde toplam 200 bin kolluk personelimiz ve Bakan Yardımcılarımız, Emniyet Genel Müdürümüz, Jandarma Genel Komutanımız, Valililerimiz, Kaymakamlarımız, İl ve İlçe Emniyet Müdürlerimiz ve Jandarma Komutanlarımızın katılımıyla, yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi amacıyla bir etkinlik düzenlenecektir.” 

BİZDE VARIZ; 

 Trafik Kazalarının  azaltılması ve farkındalık oluşturabilmek için İçişleri Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu kampanyaya Siz değerli oda üyelerimizin desteklerini esirgemeyeceği, trafikde ilk geçiş hakkının yaya ait olduğunun bilinciyle hareket edeceği ve Servis aracı sürücülerinin görevli veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken YAVAŞLAMAK; buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa durarak İLK GEÇİŞ HAKKINI VERMEK bilinciyle hareket edeceği konusunda itimimadımız tamdır, kampanyada sizleride yanımızda görmeyi diliyor, sevgi ve saygılarımla selamlıyorum

Yön.Kur Bşk Sadi AYDIN

 

Korsan Denetimi Sürüyor
Anket

Servis şoförünüze güveniyor musunuz?

Bursaspor

Bursaspor'a Başarılar Dileriz